TCM Herbs s.r.o.
Česky Anglicky Německy

Testy TCM
TCM Herbs s.r.o.

TCM test Dobrý jazyk®

TCM test Dobrý jazyk®

cca 15 minut zdarma Spustit

Popis testu

Ti z vás, kteří se zajímají o tradiční čínskou medicínu a nemají možnost se nechat vyšetřit přímo v ordinaci (osobní kontakt v ordinaci je však samozřejmě vždy nejlepší), si mohou svůj jazyk vyfotit digitálním fotoaparátem či kvalitním mobilem a zaslat v dotazníku. Bez připojení fotky jazyka a vyplněného dotazníku nelze dotazník odeslat! Nejlépe je fotit po ránu či nalačno, pokud možno bez blesku a s přirozeným světlem.

Dle tradiční čínské medicíny se stejná nemoc či stejné příznaky mohou na jazyku projevovat různě a naopak - stejně vypadající jazyk může odpovídat různým nemocem.

Je zapotřebí také vyplnit jednoduchý dotazník. V rubrice Hlavní potíže uvádějte spíše vaše nejzávažnější subjektivní potíže a příznaky než diagnózy západní medicíny, neboť ty nejsou pro čínskou medicínu až tak podstatné (kupř. pálení žáhy, pocit tíže po jídle či bolesti v podžebří je pro TCM mnohem cennější příznak než konstatování: chronická gastritis či zvýšený cholesterol...). Rovněž neslučujte do jednoho testu akutní a chronické potíže, jinak je pak výsledek zavádějící, kupř. akutní kašel s rýmou a s teplotou při viróze a chronické bolesti zad s chronickým pískáním v uších... Příklad takového vyplnění testu naleznete ZDE.

Test Dobrý jazyk je zdarma a anonymní. Potvrzení o přijetí Testu Dobrý jazyk vám bude ihned odesláno na vaši emailovou adresu, v opačném případě jste neuvedli správně emailovou adresu a odpověď od nás nelze pak odeslat, proto dbejte na přesné vyplnění vaší emailové adresy! Nejpozději do 3 dnů vám bude emailem doručen výsledek testu. Pokud jste výsledek neobdrželi, zkuste se podívat do spamu nebo nám napište… Příklad takového výsledku testu pak naleznete ZDE.

Upozornění: Informace a doporučení v tomto testu tradiční čínské medicíny nenahrazují vyšetření, diagnózu a léčbu lékařem západní medicíny. Toto ustanovení je uváděno na základě nařízení Zákona o zdraví lidu ČR z roku 2011 a směrnic EU.

TCM test Dobrý spánek®

TCM test Dobrý spánek®

cca 15 minut zdarma Spustit

Popis testu

Tento test je určen všem, kteří mají jakékoliv potíže se spánkem a chtějí je řešit přirozenější cestou než pouze chemickými léky - tedy úpravou stravy, životosprávy a pomocí bylinných produktů. V testu jsou 4 okruhy otázek (celkem 60 otázek) týkající se vašeho zdravotního stavu a hlavně spánku. Na každou otázku můžete vybrat 1 odpověď a to dle intenzity potíží (černá - žádné potíže, zelená - slabá intenzita, modrá - střední intenzita, červená - silná intenzita) Výsledek testu, který je anonymnízdarma, obdržíte ihned a zobrazí se vám přímo v prohlížeči po odeslání testu. Příklad takového výsledku testu naleznete ZDE.

TCM test Dobrá strava®

TCM test Dobrá strava®

cca 15 minut zdarma Spustit

Popis testu

Zásadní součástí už čtyřitisíce let ověřené tradiční čínské medicíny (TCM) je dietologie, vycházející z fyzické konstituce jednotlivce a měnícího se podnebí. Podle TCM stanovená výživa je jednou z možností, jak zajistit zdravé, na míru šité stravování v dnešní záplavě kontroverzních (a často i protichůdných) stravovacích doporučení.

Čínská medicína rozlišuje 6 základních typů fyzické konstituce – horký, chladný, suchý, vlhký, nedostatečný a nadměrný. Pro každý z těchto typů jsou charakteristické určité potraviny. V praxi se však málokdy setkáváme s úzce vyhraněným typem, většinou se jedná o kombinované typy jako třeba typ vlhký/horký či typ suchý/nedostatečný apod.

Popis testu

Tento test je určen ženám, které mají jakékoliv menstruační potíže a chtějí je řešit přirozenější cestou než pouze syntetickými hormony - tedy úpravou stravy a bylinnými produkty. V testu je 10 okruhů otázek (celkem 70 otázek), týkající se vašeho zdravotního stavu a hlavně menstruace. Na každý okruh otázek můžete vybrat i několik odpovědí současně a to vždy dle intenzity potíží (černá - žádné potíže, zelená - slabá intenzita, modrá - střední intenzita, červená - silná intenzita), v případě, že nevíte, tak raději neodpovídejte. Test je anonymnízdarma a výsledek testu obdržíte ihned a zobrazí se vám přímo v prohlížeči po odeslání testu. Příklad takového výsledku testu naleznete ZDE.

Optimální dobrá (fyziologická) menstruace se objevuje obvykle mezi 26. až 32. dnem a trvá od 3 až 7 dnů. Menstruační krev je tmavě červená, světlejší na začátku, tmavší uprostřed a růžovější na konci krvácení, není ani řídká (vodová), ale ani hustá (lepkavá). Krev by měla téci volně, spíše řidší než hustší a neměly by se v ní vyskytovat krevní sraženiny.

TCM test BezObezity®

TCM test BezObezity®

cca 15 minut zdarma Spustit

Popis testu

Obezita je v současné době jakousi „metlou lidstva“ a stává se i stále větším problémem řady lidí na celém světě. Existuje také nepřeberné množství diet a všemožných rad, které však ve finále často nepřinášejí kýžený výsledek. Dle TCM existuje 12 typů obezity a k smysluplnému efektu je vždy zapotřebí stanovit konstituční typ obezity a pak se cíleně dle toho řídit – tedy nasměrovat a „vyladit“ správně svůj typ pomocí bylinných tablet a úpravy jídelníčku. Jedině tak je možno dosáhnout efektu. Test je zdarma, anonymní a obsahuje a 105 otázek (čím více otázek vyplníte, tím je výsledek přesnější). Příklad takového výsledku testu pak naleznete ZDE.

TCM test Dobré mysli®

TCM test Dobré mysli®

cca 15 minut zdarma Spustit

Popis testu

Psychická a duševní pohoda je základem zdraví, neboť stále platí, už od starověku, že ve zdravém těle sídlí zdravý duch a stejně tak i naopak! V dnešním hektickém a turbulentním světě je opravdu někdy „kumšt“ uchovat si duševní vyrovnanost, spokojenost či dobrou náladu – hlavně pak si zachovat „zdravý rozum“ čili jakýsi nadhled nade všemi starostmi a problémy, co každodenní život přináší. V opačném případě se pak člověk někdy dostává až do začarovaného kruhu plného depresí, chmurné nálady, vnitřního neklidu, obav, strachu, vzteku či zlosti apod. K tomu, jak z takového kruhu zase vyskočit zpět k harmonii a k „slunci v duši“, Vám může pomoci tento test – tím, že určí příčinu Vaší duševní nepohody dle TCM (rozlišuje celkem 12 konstitučních typů a jejich duševní potíže). Test je zdarma, anonymní a obsahuje 214 otázek (čím více otázek vyplníte, tím je výsledek přesnější). Příklad takového výsledku testu pak naleznete ZDE.

Popis testu

Bolesti hlavy jsou dnes tak běžné, že je ani nepovažujeme za nějakou nemoc - má to přeci hodně lidí, obzvláště pak žen. Také se obtížně úspěšně léčí západní medicínou a většinou se to svede pak „na psychiku, na krční páteř, na menses, na hlavu…“.  Doménou TCM jsou právě tyto funkční nemoci (bez organické příčiny), kdy kupř. jen bolestí hlavy je 16 možností. K určení, o jaký druh bolesti hlavy dle TCM se jedná, s nastavením konkrétních bylinných směsí a stravy, slouží právě tento test. Test je zdarmaanonymní a obsahuje 238 otázek (čím více otázek vyplníte, tím je výsledek přesnější). Příklad takového výsledku testu pak naleznete ZDE.

Loading...